אפיון אפליקציה

ניסיון

השקעה

יחס אישי

זמינות

זמינות

אם אתם מתכננים להסדיר בניית אפליקציה, כפי שאתם ודאי יודעים על האפיון לא מתפשרים. האפיון הוא הקביעה הסופית כיצד תיראה האפליקציה ומה תהיה חוויית המשתמש של מי שמפעיל אותה. צוות האפיון שלנו יספק עבורכם את השירותים הבאים לפני פיתוח אפליקציות.

אפיון אפליקציות UX UI

תשתית משתמש עיצובית וחזותית

זהו שלב ה- UI, קיצור של User Interface. בשלב זה נתחקה אחר רצונו של היזם בדבר נראותה של האפליקציה. אם הוא יחליט החלטה כמו שילוב גרפיקה כתומה על רקע ורוד (למשל) צוותי ה- UI שלנו מחויבים להודיע לו כי זה משגה שיסתיר את האותיות ולא יאפשר לאיש לקרוא מה כתוב שם. בדרך זו, צוותי ה- UI שלנו יסבירו למשתמש את כל מה שהוא צריך לדעת על מנת לתכנן עיצוב חכם כשידו על העליונה. במידה ויש למשתמש אתר אינטרנט, ניתן לשכפל אותו אחד לאחד וליצור אפליקציה מדויקת שלו.

איפיון אפליקציות על ידי צוותי UX/UI

חוויית משתמש מעשית – שלב זה נקרא UX, קיצור של User Experience. במסגרתו, מתחקה צוות האפיון אחרי הבאגים השונים שעלולים להתרחש במהלך הפיתוח מבעוד מועד ומוצא דרכים לייעל את אותה בניית אפליקציה. זה לא אומר שלא יהיו באגים בעתיד, שצוות הפיתוח יצטרך להתמודד עמם. זה אומר שכל דרישה שהיזם יעלה – עשוי להיות לה מחיר. לדוגמה, מאד ייתכן כי המשתמש ירצה שאם עוברים מדף מסוים לדף אחר שעוסק באותו נושא (למשל מדף חיוב לדף אישור עסקה) הקריאה לשרת תהיה מלאה וייפתח דף חדש, במקום לבצע קריאה חלקית Ajax. המשמעות היא טעינה יותר איטית של דף אישור העסקה. את הדבר הזה לא צוותי הפיתוח מגלים, אלא צוות האפיון UX מתריע על כך ללקוח ומגבש יחד עמו פתרון יצירתי לסוגיה.

גמר איפיון האפליקציה והגשתו לצוותי פיתוח

בגמר האפיון, כאשר ה- UI וה- UX כבר מוכנים, מגישה הנהלת צוות האפיון את הפרויקט לצוות הפיתוח. האחרון משתף את צוות הבדיקות במהות הפרויקט ומתחיל לעבוד על תכנותים שונים הן במסכים הוויזואליים והן בליבה של הפרויקט (רשומות). הפרויקט יסתיים כאשר צוות הבדיקות יסיים לפלטר את כל הבאגים וכאשר כולם ייסגרו על ידי המפתחים. לאחר סבב הבדיקות האחרון יוזמן הלקוח לצפות בשלב הפרודקשן לפני עליית האפליקציה לאוויר

איפיון אפליקציה | wabmap

אפיון אפליקציה מקצועי לעסק

אפיון אפליקציה הינו למעשה מסמך אשר מתאר את האפליקציה באופן מדויק. כמובן שישנו הבדל משמעותי במסמך בין סוגי האפליקציות השונות כך שמסמך אפיון אפליקציה כלכלית לעולם לא יהיה זהה למסמך אפיון של אפליקציה חברתית יותר. המסמך נכתב תוך כדי התאמה אישית ומדויקת עבור כל לקוח ולקוח. המסמך תוכלו למצוא את כל המידע בנוגע לכיצד האפליקציה תראה, תתנהג או מה יהיו הרווחים העתידיים ממנה. למידע נוסף פנו עוד היום אל WEBMAP ותקבלו את כל הסיוע לו אתם זקוקים.

תהליך אפיון אפליקציה

תהליך האפיון מורכב ממספר נקודות משמעותיות וחשובות ביניהן:

  • בשלב הראשון יש לזהות מיהו קהל היעד של האפליקציה, מה רצונו של הלקוח וכיצד האפליקציה יכולה לתת מענה. 
  • בשלב הבא יש לבחון אפליקציות מתחרות על מנת להבין מהם היתרונות או החסרונות של כל אחת מהן בכדי להצליח לשפר את האפליקציה שלנו. בנוסף, דרך אפליקציות מתחרות ניתן לקבל תמונה על חוויית הלקוח.
  • לאחר מכן יש להגדיר את יעדיה הכלכליים של האפליקציה. תהליך בניית האפליקציה אינו תהליך זול ועל בעל העסק להצדיק את ההוצאה הזאת ולכן חשוב לברר מה יהיה הרווחים העתידיים ממנה.
  • יש לתאר את הגדרת זיהוי המשתמש, כיצד יראה השימוש הראשוני באפליקציה? האם יש להירשם אליה תחילה? מה ירגיש המשתמש בה בפעם הראשונה?
  • אחת הנקודות החשובות הנמצאות במסמך הינה תיאור מדויק של האפליקציה מבחינת הנראות. המסמך ייצור איור מדויק של האפליקציה על מנת לאפשר ללקוח לדמיין את התוצר הסופי.

החשיבות של אפיון אפליקציה

בניית אפליקציה הינה תהליך הדומה לרכישת בית על נייר, איננו יודעים בדיוק מה אנחנו עתידים לקבל מה שעלול להוביל לחששות רבים. על מנת לקבל פחות או יותר את התמונה המקיפה של התוצאה הסופית הן מבחינת מראה, תוכן ויעדים כלכליים מפתח האפליקציות יציג בפניכם מסמך אפיון אפליקציה. מסמך מדויק יאפשר לכם להבין לקראת מה אתם עתידים ללכת. מבקשים ליצור אפליקציה חדשה? חברת WEBMAP  בעלת ניסיון של שנים רבות תוך עבודה עם צוות נרחב של אנשים מוכשרים ואיכותיים וזאת בכדי לתת לכל לקוח את המענה האיכותי ביותר. 

ספרו לנו על הרעיון שלכם - הביצוע עלינו!